Dom 220 m2, Warszawa

About This Project

W tym domu jest wiele oryginalnych i odważnych rozwiązań.

Projekt został ściśle podporządkowany pasjom klientów, którzy zafascynowani zamkami i rycerstwem, uczestniczą  m.in. w pojedynkach ze średniowieczną białą bronią. Gospodarzom zależało aby ich nowy dom był odzwierciedleniem tradycji, które od lat pielęgnują z pełnym zaangażowaniem.

Turnieje, stylistyka ubioru oraz smaki średniowiecznej kuchni stały się dla pracowni początkiem fascynującej przygody stworzenia wnętrz niestandardowych oraz odpornych na zmieniające sie mody.

Wąska lamino-grafika umieszczona w kuchni pomiędzy blatem a szafkami wiszącymi to projekt gotyckich liter, których kombinacje imion i nazwiska gospodarzy utworzyły nieszablonowy układ graficzny.

Na wyspie został zaprojektowany wzór inspirowany średniowiecznymi flagami, krzyżackim tarczami, mieczami, młotem rycerskim, halabardą oraz gryfami. Wzór wytrawiony w lustrze został od spodu podświetlony. Ten moment sprawia niesamowite wrażenie.

W salonie najwięcej uwagi skupia na sobie kominek oraz duża lampa ze stali powieszona nad drewnianym stołem w jadalni. To projekt konstrukcji z platformą dla grubych świec. Na szczytach stołu z nieobrobionymi krawędziami stoją dwa rycerskie krzesła z motywem wyrzeźbionym na oparciach przez artystę.

Ten dom kryje więcej takich zaskakujących rozwiązań.

Inwestor prywatny

Koszt inwestycji

880 000 zł.

Category
Domy