Dom 450 m2, Warszawa

About This Project

Projekt wszystkich pomieszczeń powstawał powoli i był efektem partnerskiej współpracy właścicieli i projektantki. Wszystkie strefy domu były konsekwentnie przemyślane. Rezultaty budzą podziw.

Dom jest jasny, przestronny i funkcjonalny. Odważne i oryginale projekty wielu pomieszczeń sprawiają, że całość ma indywidualny charakter, daleki od anonimowego chłodu i estetyki „minimum”. Inwestorzy nie chcieli dzielić powierzchni na małe pomieszczenia, ale chcieli uniknąć efektu pustki zbyt dużą ilością „powietrza”.

W sypialni gospodarzy na tle jasnego łoża, dominują duże, ciemne płaszczyzny, które korespondują z kolorystyką i klimatem salonu kąpielowego. Szeroka, drewniana klatka schodowa jest jak monolityczna klamra spinająca kondygnacje. Olbrzymie przeszklenie na jej tle sprawia, że architektura tej części domu została podporządkowana światłu. Wszystkie elementy wykończeniowe takie jak meble, cokoły, detale zanurzone w posadzkach, czy obudowa kominka zostały wykonane według pomysłu projektantki.

Pokoje dzieci oraz ich wspólna łazienka znajdujące się na tym samym poziomie to powierzchnie, w których odbywa się spektakl barw i form. Ta nasycona i dynamiczna przestrzeń młodych ludzi jest jak antidotum na chaos rzeczywistości.

Inwestor prywatny

Koszt inwestycji

2 700 000 zł.

Category
Domy